Instagram Bilgisayardan Paylaşım Yapma

Instagram bilgisayardan paylaşım yaparak hem fotoğraf hemde video eklemesi yapabilirsiniz. Akıllı telefon uygulaması olmasından dolayı birçok şeyi bilgisayar üzerinden yapmak mümkündür değildir. Keşfet kısmını görüntülemek, filtre oluşturmak gibi özellikler kullanılamasa da fotoğraf veya video paylaşmak mümkündür. Bunun için yapılması gereken önemli noktalar vardır. Akıllara her zaman bir uygulama gelse de bu işlem için uygulama kullanmanıza gerek yoktur.

Bazı teknik bilgileri kullanarak PC üzerinden Instagram fotoğrafı paylaşmak mümkündür. Bunu yapabilmek için internet tarayıcınızı kullanmanız gerekiyor. Chrome kullananlar için aşağıda adımlar halinde fotoğraf paylaşımını nasıl yapacağınız hakkında gerekli bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bunu dikkatli bir şekilde yaparak bilgisayarınızda bulunan fotoğraflarınızı kısa sürede uygulama hesabınızda paylaşmanız mümkün olacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Paylaşımı Yapmak

Bilgisayarda bulunan fotoğraf ve video gibi içeriklerinizi telefonunuza atmadan direkt olarak bilgisayar üzerinden paylaşmanız mümkündür. Bu bir Instagram özelliği olarak sunulmamaktadır. Ancak biraz teknik bilgi kullanarak kısa sürede rahatça paylaşımınızı yapmanız mümkün hale gelmektedir. Bu işlemi sizlere Chrome tarayıcısı üzerinden anlatacağız. Sizlerde bu tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yaparak paylaşımınızı yapabilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Paylaşımı Yapma
  • İlk olarak Chrome üzerinden Instagram sayfasına girmeli ve hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Ekran boş bir noktaya farenin sağ tuşuna tıklayarak açılan menüde “İncele” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ekranın sağ tarafında bir bölüm açılacaktır. Yeni açılan ekranda sol üst tarafa bulunan ikinci seçeneğe tıklamanız gerekiyor.
  • Sol ekranda yer alan Instagram ekranı mobil cihaza uygun hale gelecektir. “Responsive” yazan bölümden istediğiniz cihazı tercih edebilirsiniz. İphone, İpad, Galaxy ve Pixel gibi cihazların ekranlarını görebilirsiniz.

Bu işlemler sayesinde bilgisayar üzerinden Instagram hesabınızı mobil olarak görüntüleme şansına sahip oluyorsunuz. Buradan rahatça fotoğraf paylaşımı yapılmanıza izin veriliyor. Bu aslında bir özellik olarak değil açık olarak bulunuyor. Ne kadar süre aktif olarak kalacağı ve Instagram’ın buna izin verip vermeyeceği bilinmiyor.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Hesap Dondurma Adımları

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşım Yapma

PC üzerinden Instagram fotoğraf paylaşımını yukarıda anlattığımız yöntemle yapamayanlar için bir diğer seçenek uygulamalar kullanmak olacaktır. Bunun için üçüncü parti olarak isimlendirilen uygulamalar bulunuyor. Öncelikle bunu hangi programların yapacağınız bilmeniz gerekiyor. BlueStacks ve Gramblr isimli uygulamaları indirmeniz gerekiyor.

BlueStacks isimli programı bilgisayarınıza indirip aktif olarak kullanıma açmanız gerekiyor. Yükleme işlemi bittikten sonra Instagram hesabınıza bu uygulama üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından rahatça paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

Gramblr bir uygulamadan daha çok bir web sitesi üzerinden hizmet vermektedir. Direkt olarak karşınıza giriş ekranı gelmektedir. Giriş yaptıktan sonra fotoğraflarınızı seçerek yükleme işleminizi yapmanız mümkün olacaktır. Bu yöntemlerden herhangi bir tanesini kullanarak bilgisayar üzerinden içerik paylaşımını yapmanız imkan verilmektedir. Ancak şuan için Instagram üzerinden bu konuda yapılan resmi bir uygulama ve hizmet bulunmamaktadır.

Instagram’da Gönderi Nasıl Paylaşılır?

Instagram gönderinizi paylaşabilmeniz için hikayeler kısmından gönderi ekle’yi seçebilir ve gönder ile paylaşabilirsiniz.

Instagram’da 2 Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Instagram uygulamasının alt kısmında bulunan (+) paylaşma butonuna dokunun ve açılan sayfadan “Birden fazla seç” seçeneğini seçerek galerinizden paylaşmak istediğiniz 10 adet fotoğrafa kadar çoklu paylaşım yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Bilgisayardan instagram hesabınıza giriş yapın ve sağ altta bulunun paylaşım yap seçeneğini seçin. Eklemek istediğiniz fotoğraflarınızı galeriden seçerek paylaşım yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir