Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri

Instagram fotoğraf indirme Instagram hesabı olan kişilerin kullanmak istediği ve Instagram üzerinden yapılmasını talep ettiği işlemdir.

Instagram uygulamasından fotoğraf indirme mümkün olmadığı için programcılar ve Instagram uygulaması kullanıcıları farklı fotoğraf indirme yöntemleri geliştirmiştir. Bu yöntemler arasında ekran görüntüsü alma veya harici uygulamaları kullanmaktır. Geliştirilen uygulamalar ve manuel yöntemler fotoğrafın indirilmesini sağlar.

Ancak bu yöntemler kişilerin zorlanmasına neden olan yöntemlerdir. Ayrıca fotoğraf indirilse bile orijinal kalitesinde olamamaktadır.

Instagram fotoğraf indirme işleminizi ücretsiz ve herhangi bir program indirmeden yapabileceğiniz sınırlı sayıda araç bulunmaktadır. Instagram resim indirme aracı bilgisayar veya telefon üzerinden kolay bir şekilde kullanım yapmanıza imkan sağlamaktadır. Instagram kullanıcılarına hitap eden bu aracın kullanımına dair detaylar şunlardır;

Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram’dan fotoğraf indirme yöntemleri nelerdir? Sorusuna verilebilecek en iyi cevap Instagram fotoğrafı indirme aracını kullanmak olur. Bu araç Instagramtakipcisatinal sitesinin üretmiş olduğu bir araçtır ve Instagram hesaplarından fotoğraf indirmek isteyen herkese hitap eder.

Araca dair detaylar şunlardır;

  • Araç tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen bir araçtır.
  • Instagramtakipcisatinal.com adresine giren herkes tarafından kullanılabilir
  • Fotoğraf indirmek için kullanıcı adı veya linkinin yazılması yeterlidir.
  • Link kullanmak isterseniz eğer indirmek istediğiniz fotoğrafın üzerine gelerek …’ya tıklayıp bağlantıyı kopyalayabilirsiniz. Linki araca yapıştırıp indir tuşuna bastığınızda fotoğraf açılır ve indir butonuna tekrar basarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Link kullanarak fotoğraf indirmek istiyorsanız Instagram adresinize giriş yaptıktan sonra yapabilirsiniz çünkü diğer türlü linki almanız kolay olmaz.
  • Ardından İndir butonu yardımıyla fotoğraflar kolay bir şekilde indirilebilir.
  • Araç bilgisayar üzerinden kullanılabileceği gibi android ve iPhone cihazlar aracılığıyla da siteye girerek kullanılabilir.

Aracın kullanımı oldukça basittir. Ancak merak edenler için aracın kullanımını aşağıda anlattık. Aracı görsellerden yararlanarak birebir kullanabilirsiniz.

Programsız Instagram Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Instagram fotoğraf indirme programsız olarak Instagramtakipcisatinal.com sitesinin oluşturmuş olduğu araç yardımıyla indirilir. Bu indirme işlemi hem kullanıcı adı ile hem de fotoğraf linkiyle yapılabilir. İlk olarak sizlere kullanıcı adını kullanarak araç yardımıyla nasıl fotoğraf indirilir anlatacağız;

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Adımları

1.Adım: Siteye girin

Instagram fotoğraf indirme aracını kullanmak istiyorsanız eğer linke tıklayarak siteye giriş yapın. Sitede yer alan araçlardan Instagram fotoğraf indirme pc bölümünü seçin.

2.Adım: Kullanıcı adını girin.

Instagram fotoğraf aracına ait olan sayfada bulunan kullanıcı adı veya fotoğraf linki yazan yerdeki textbox’a fotoğrafını indireceğiniz kullanıcı adını girin.

3.Adım: Güvenlik Kontrolünü Geçin

İndir butonuna bastıktan sonra karşınıza bir güvenlik kontrolü bölümü gelir. Bu bölümde robot olmadığınızı işaretlemeniz ve robot olmadığınızı kanıtlamak amacıyla sorulan soruyu doğru cevaplamanız gerekir.

Yaptığınız doğrulama işleminin ardından ise “ işleminiz sıraya alınmıştır, lütfen işlem devam ederken sayfayı kapatmayınız. Araçlarımızı kullandığınız için teşekkür ederiz.”şeklinde bir uyarı alırsınız.

4.Adım: İstediğiniz resmi indirin.

Kullanıcı adı arama işleminin bitmesinin ardından ise yazdığınız hesaba ait paylaşılan resimler açılır. Bu resimler tek tek gözükür ve resimlerin altında indir butonu bulunur. İndir butonuna basarak fotoğrafları tek tek bilgisayara indirebilirsiniz.

Resimlerden birisini seçip indir butonuna tıkladığınızda seçtiğiniz resim farklı bir sayfada açılır. Bu sayfada resmi kaydet diyerek resmi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Aracı cep telefonunuz aracılığıyla kullanıyorsanız eğer fotoğrafı telefona kaydetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf indirme aracını kullanarak foto indirebilmeniz için seçtiğiniz fotoğrafı paylaşan kişinin hesabının gizli olmaması gerekir.

Fotoğraf İndirme Aracı Ne İşe Yarar?

Instagram’dan fotoğraf indirme aracı Instagram üzerinde başka kullanıcıların paylaştığı fotoğrafların bilgisayar veya cep telefonuna indirilmesini sağlar.

Fotoğraf İndirme Aracının Ücreti Var Mıdır?

Instagram için geliştirilmiş olan indirme aracının ücreti yoktur, bu sebeple insanlar tarafından her an kullanılabilir.

Gizli Hesapların Fotoğrafları İndirilebilir Mi?

Instagram’da oluşturulmuş olan gizli hesapların fotoğrafları indirilemez, kullanıcı adını girseniz bile hata verir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir