Instagram Gönderilerine Basarak Geçme Özelliği

Sosyal medya uygulamaları arasında son dönemde en çok yeniliği kullanıcılarına sunan Instagram uygulaması yeni bir özelliği ile kullanıcılarına merhaba diyor. Snapchat uygulaması üzerinden esinlenerek geliştirilen hikayeler uygulaması oldukça popüler hale geldi ve Instagram bu özellik içinde bir çok yenilik getirdi. Bu yeni özellik Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği olarak isimlendirildi.

Aslında Instagram otomatik oynatma özelliğini Keşfet bölümünde beğenme sansınızın olduğu videolar üzerinde kullanıyor. Bu özellik sayesinde video gönderiler arasında hızlı bir geçiş akışı sağlanıyor. Instagram aynı zamanda video bittiği zaman yeni videoya atlamanızı sağlıyor. Böylece videoların izlenme oranları daha çok artıyor. Daha önce içerik üreticilerine, temalı video koleksiyonu da öneren uygulama hikayelerde de bu uygulama hakkında bir yenilik getirdi. Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği olarak ifade edilen yenilik, hikayelerde daha kolay gezinmenizi sağlıyor. Aslında bu tarz bir yenilik daha önce Snapchat uygulaması tarafından kullanıma sunuldu. Ama Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği sürekli kullanıldığı zaman kullanıcıların eller ve parmakları yorulabiliyor. Ancak kullanıcılar Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği sayesinde hikaye akışını bırakarak istedikleri noktada içeriği bitirebiliyor. Her ne kadar Keşfet sekmesinde reklamları ortaya çıkmasa da Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği yeni bir reklam modeli oluşturabilir. Bunun yanında Instagram üzerinde size bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

Favori Hesapların Gönderilerini Kaçırmamanız Gerekir

Instagram Gönderilerine Basarak GeçmeInstagram uygulaması ana sayfasında yer alan paylaşım düzeni değişti ve sevdiklerinizi takip etmek daha da zorlaştı. Arkadaşlarınız, aileniz ya da favori hesaplarınızın paylaşımları kaçırmamanız adına kolay bir yol var. Tüm paylaşımlarından haberdar olmak istediğiniz kullanıcının hesabını açın ve ekranın sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayın. Burada bulunan “Gönderi bildirimlerini aç”  seçeneğini işaretlerseniz o kullanıcının her gönderisi size bildirim olarak gelecektir.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Profil Büyütme Taktikleri

Internet Paketinizden Tasarruf Sağlayın

Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği gibi özellikleri kullanırken geçirdiğiniz zamanın internet paketinizde gitmesine engel olabilirsiniz. Öncelikle kendi profilinizi açın ve ekranın sağ köşesinde yer alan üç noktaya tıklayın. Karşınıza gelen alandan “Hücresel Veri Kullanımı” bölümünü bulun ve “Daha Az Veri Kullan” seçeneğini işaretleyin. Böylece fotoğrafların yüklemesi daha uzun sürer ancak internet paketinizden daha az veri harcayabilirsiniz.

Geçmiş Beğenileriniz Görün

Bazen daha önce beğendiğiniz fotoğrafı yeniden görmek isteyebilirsiniz. Ama bu fotoğrafı bulamayabilirsiniz ya da beğeninizi geri almak isteyebilirsiniz. Instagram hesabınız üzerinden yaptığınız tüm beğenilerinizi tek bir başlık altında toplayabilirsiniz. Bu alanı görmek için öncelikle profilinizi açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Burada bulunan hesap bölümünün altında “Beğendiğin Gönderiler” kısmına gelerek o güne kadar beğendiğiniz tüm beğenileri görebilirsiniz.

Bağlantılı Etiketleri Bulabilirsiniz

Instagram uygulaması üzerinde bulunan etkileşim anahtarının doğru etiketleri kullanmak olduğunu belirtelim. Hem konuyla alakalı olan hem de popüler olan etiketleri bulmak istediğinizde imdadınıza Instagram yetişiyor. Arama bölümüne bir kelime yazmanız durumunda onla ilgili kullanılan etiketler üst bölümde sıralanıyor. Böylece istediğiniz bağlantıları oluşturabiliyorsunuz.

Arama Geçmişi temizleyebilirsiniz

Instagram uygulamasında bakmış olduğunuz profilleri aramada karşınıza çıkmasını istemeyebilirsiniz. Bu durumda alanı temizlemeniz mümkün. Öncelik olarak kendi profilinizi açın ve sağ üstteki üç noktaya tıklayın. Karşınıza gelen sayfada en aşağı bölüme inerek “Arama Geçmişini Sil” seçeneğini tıklayarak o zamana kadar yaptığınız tüm aramaları kolayca temizleyebilirsiniz.

Etiketlendiğiniz Fotoğrafları Gizleme

Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği yanı sıra uygulamaya eklenen fotoğraflarınızı beğenmeyebilirsiniz. Bazı arkadaşlarınız sırf kendisi iyi çıktı diye fotoğrafı kendi profilinde paylaşıp sizi etiketleyebilir. Bu durumda çözüm yolu çok basittir. Profilinizde olduğunuz fotoğraflar bölümünü açın. Burada gönderi seçeneklerine gelin ve “Etiketi Kaldır” ya da “Olduğun Fotoğraflarda Tut” kısmından kötü çıktığınız fotoğrafın görülmesini engelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir