İnstagram Hesabını Dondurma ve Açma Nasıl Yapılır?

Her sene daha da popüler bir hale gelen sosyal medya platformları arasında ilk sıralarda yer alan İnstagram, Facebook’a 1 milyar dolara satılmasının ardından kullanıcı kitlesini arttırmış ve günümüzde tartışmasız en çok konuşulan sosyal medya mecrası haline gelmiştir. Pratik özellikleri ve kullanıcı dostu tasarımı ile dikkat çeken bu platform, günümüzde Türkiye’de dahi milyonlarca sosyal medya kullanıcısına ev sahipliği yapmayı sürdürmektedir. İnstagram kullanıcıları, sosyal medya platformunun onlara olanak sağladığı ölçüde farklı özelliklerden de yararlanabilmekte ve yeri geldiğinde kayıt oldukları hesaplarında farklı değişiklikler yapabilmektedir. Söz konusu değişiklikler arasında en çok tercih edilenlerden birisinin ise İnstagram hesabını dondurma ve açma olduğu söylenebilmektedir.

Bu bağlamda İnstagram hesabını dondurma ve açma nasıl yapılır diye merak edenlere ilk olarak İnstagram hesabı dondurmanın tam olarak ne olduğundan söz edilebilir.

İnstagram Hesabı Dondurma 

Zaman zaman farklı sebeplerle pek çok İnstagram kullanıcısı hesabını dondurmak isteyebilmektedir. Geçmişte paylaştığı görsel içeriklerin ya da kişisel bilgilerinin başka kişiler tarafından daha fazla görüntülenmesini arzu etmeyen kullanıcıların tercih ettiği bir yöntem olan İnstagram hesap dondurma özelliği, doğru adımların uygulanması ile rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

2015 yılında İnstagram’a getirilen yepyeni bir güncelleme ile İnstagram hesap silme özelliğinin gizlenmesi ve bunun yerine İnstagram hesap dondurma özelliğinin aktifleştirilmesi ile İnstagram kullanıcılarına sunulan hesap dondurma olanakları, hesabını geçici bir süre askıya almak isteyen kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak da nitelendirilebilmektedir. Tüm bu bilgilerden sonra merak edenler için adım adım İnstagram hesabı dondurma aşamalarından da söz edilebilir.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur? 

  • İnstagram hesabı dondurmak için kullanıcılar ilk olarak internet bağlantısı bulunan bir bilgisayar, cep telefonu ya da tablete giriş yapmalıdır.
  • Giriş yapıldıktan sonra internet tarayıcısına https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ linki yapıştırılmalı ve linke giriş sağlanmalıdır.
  • Linkin ara yüzünde İnstagram hesap dondurma işlemleri için bir menünün açılmasının ardından İnstagram kullanıcıları hesaplarını neden kapattıklarını seçmelidir.
  • Seçim işleminin ardından İnstagram kullanıcıları mevcut şifrelerini yeniden girerek aşağıda yer alan Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna basmalıdır.
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Gönderilerine Basarak Geçme Özelliği

Instagram Hesap Dondurma

Görüldüğü üzere oldukça basit birkaç adımla sona eren İnstagram hesap dondurma işleminin ardından kullanıcıların İnstagram hesaplarına tekrardan giriş yapmaları mümkün olmamaktadır. Söz konusu İnstagram hesabının yeniden kullanılabilmesi için kullanıcıların en az 24 saat beklemeleri gerekmektedir. 24 saat geçtikten sonra ise dileyen İnstagram kullanıcıları, İnstagram hesabı açma işlemlerini uygulayarak hesaplarını yeniden aktif hale getirebilmektedir. Bu bağlamda İnstagram hesabı nasıl açılır diyenlere izlemeleri gereken yollardan kısaca bahsedilebilir.

İnstagram Hesabı Nasıl Açılır? 

  • İnstagram hesabını geri açmak için İnstagram kullanıcıları mobil üzerinden İnstagram’a giriş yapmalıdır.
  • Giriş yapıldıktan sonra ise ekrana gelen menüden kullanıcılar İnstagram hesaplarını yeniden aktif hale getirmelidir.

Görüldüğü üzere kolaylıkla geri açılabilen dondurulmuş İnstagram hesaplarında yeniden aktifleştirme işleminin ardından bazı resimlerin kaybolması gibi aksaklıklar yaşanabilmektedir. İnstagram hesabını geri açma işlemleri sonucunda meydana gelen bu durumun birkaç gün içerisinde kendiliğinden düzeleceği söylenebilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir