Instagram Hesap Dondurma Adımları

Instagram hesap dondurma işlemi Instagram kullanıcılarının açmış oldukları hesap için yapabildiği işlemler arasında bulunur. Fotoğraf ve hikaye paylaşımının yapıldığı uygulamayı kullanan milyonlarca insan vardır.

Bu insanlardan bir kısmı bu hesapları açarak her gün paylaşımlar yaparken bir kısmı da arada sırada paylaşım yapmaktadır. Paylaşımı çok fazla olmayan kişiler ya da Instagram hesaplarından sıkılan kişiler hesaplarını dondurabilirler. Aynı şekilde üzgün oldukları zamanlarda da artık hesaplarını kullanmak istemeyebilirler.

Bu durumda olan kişiler hesaplarını tekrar açma ihtimallerine karşın hesap dondurma seçeneğinden yararlanabilirler. Bu seçenek sayesinde hesaplarını geçici olarak dondurup diledikleri zaman tekrar kullanmaya başlayabilirler. Hesap dondurmak içinse Instagram kullanıcıların hesap dondurma adımlarını gerçekleştirmesi ve dondurma işlemini onaylamaları gerekir.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap dondurma sayesinde uzun bir süre fotoğraf, video ya da hikaye paylaşımı yapmayacağınız hesabınızı dondurabilirsiniz. Instagram da açmış olduğunuz hesabı geçici olarak kapatmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden ilki hesabın cep telefonu üzerinden kapatılmasıdır.

Cep telefonu üzerinden Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak isterseniz şu adımları tek tek uygulayarak dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz;

 • Cep telefonunuzda yüklü olan tarayıcıya Instagram.com adresini yazın ve hesap bilgilerinizi girin.
 • Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil sayfasında yer alan profili düzenle sekmesine tıklayın.
 • Profil düzenle sekmesi açıldığında sayfanın en altında yer alan hesabı geçici olarak kapat linkine tıklayın
 • Kapatma sebebi içinde size uygun seçeneği seçin

Bu işlemin ardından size gönderilen onay mesajını onaylayarak hesabınızın geçici olarak kapatılmasını sağlayın.

Instagram Hesap Dondurma Adımları

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemi cep telefonunun yanı sıra bilgisayar üzerinden de yapabileceğiniz bir işlemdir. Bunun için bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcınızı açarak Instagram.com adresini yazarak Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 • Tarayıcı üzerinde hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil menüsüne tıklayabilirsiniz. Böylelikle profil sayfanız açılır.
 • Bu sayfada resminizin hemen yanında yer alan bölümde profili düzenle kısmı bulunur. Linke tıklayabilirsiniz.
 • Profil düzenle işlemlerini yapabileceğiniz sayfa böylece açılır. Bu aşamadan sonra sayfanın sağ alt köşesinde yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın.
 • Yaptığınız tıklamanın ardından ise Instagram hesap dondurma linki https://www.Instagram.com/accounts/remove/request/temporary/?hl=tr açılır.
 • Link üzerinde yer alan sayfada hesap kapatma işlemini onaylayabilirsiniz.
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Engel Kaldırma Adımları

Verdiğiniz onay mesajının ardından hesabınız siz istediğiniz sürece donuk kalır ve tekrar kullanmak istediğinizde hesabınızı kolay bir şekilde açabilirsiniz.

Instagram Hesabını Dondurmak İçin Belirtilen Sebepler

Instagram hesap dondurma işleminde uygulama size hesabını neden kapatıyorsun sorusu sorar. Bu soruya hazırlanmış olan cevap seçeneklerinden birisini seçerek cevap vermenizi ister. Sizler menüden bir sebep seçtiğinizde uygulama hesabı dondurmamanız için sizlere önerilerde bulunur.

Hesap dondurma işleminde;

 • İkinci bir hesap açtım
 • Çok zamanımı alıyor
 • Çok fazla reklam var
 • Ara vermek istiyorum
 • Gizlilikle ilgili endişeler
 • Başka bir şey
 • Kullanmaya başlamakta zorlandım
 • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
 • Takip edecek kişiler bulamıyorum

Hesabını neden kapatıyorsun sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Ardından da dondurma işlemini onaylayın. Bu seçimlerden istediğiniz herhangi birisini seçme hakkınız bulunur. Onay vermenizin ardından ise siz hesabınıza erişene kadar hesabınız dondurulmuş olur.

Instagram hesabınızı dondurmak için yapabileceğiniz işlemleri video halinde izlemek isterseniz;

Hesap Dondurma İle Hesap Silme Adımları Aynı Mıdır?

Instagram hesap dondurma yapmak istiyorsanız eğer hesap dondurma ve hesap silme arasında bir fark olup olmadığını merak edebilirsiniz.

İki işlem arasındaki benzerlik ve farklar şunlardır;

 • Instagram hesap silme işlemi kalıcı olan bir uygulamadır. Ancak hesap dondurma geçicidir.
 • Hesap dondurma yaptığınızda dilediğiniz zamanda şifrenizle hesabınıza, resimlerinize ve arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz. Ancak hesap silme işlemini yaptığınızda hesabınızı kaybedersiniz.
 • Instagram hesabını kalıcı olarak silme seçeneği de hesap dondurma işlemini yaptığınız profil düzenle sayfasında yer alır.
 • Hesap silme işlemi içinde bir sebep belirleyerek şifrenizi girip onay verirsiniz.

Hesabınızın tamamen kaybolmasına razıysanız eğer profilinizde çok fazla paylaşımınız varsa bunları yedeklemeden silme işlemini onaylamamalısınız. Bu sayede Instagram için çektiğiniz fotoğrafları kaybetmezsiniz.

Instagram Hesabımı Geçici Olarak Kapatabilir Miyim?

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatıp tekrar video veya fotoğraf paylaşmak istediğinizde açabilirsiniz.

Hesabımı Dondurduğumda Paylaşımlarım Silinir Mi?

Hesabınızı geçici olarak dondurduğunuzda yaptığınız paylaşımlar silinmez. Hesabınızı açtığınızda paylaşımlarınız ve takipçileriniz hesabınızda aynen bulunur.

Dondurduğum Instagram Hesabını Nasıl Açarım?

Dondurduğunuz Instagram hesabını kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek Instagram mobil uygulamasından veya web sitesi üzerinden açabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Engel Kaldırma Adımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir