Instagram İstatistik Görme Yöntemleri

Instagram istatistik görme Instagram kullanıcılarının merak ettikleri konulardan birisidir. Kişisel hesap veya işletme hesabına sahip olan kişiler hesaplarına dair istatistiklerin nasıl olduğunu merak ederler.

Özellikle işletme sahipleri yaptıkları hesaplarını kaç kişinin takip ettiğine dair bilgileri öğrenmek amacıyla istatistik görme yöntemlerinden yararlanmak isterler.

Instagram kullanıcılarının bu isteklerini gerçekleştirmek için bir araç geliştirmiştir.

Bu araç sayesinde Instagram kullanıcı adı yardımıyla istatistikler kolay bir şekilde görülebilir. Kişiler bu araç yardımıyla kendi kişisel ve işletme hesaplarının istatistiklerini görebilecekleri gibi başkasına ait bir hesabın istatistiklerini de görebilirler.

Bu istatistikler sayesinde hesaplarına daha çok takipçi çekebilmek amacıyla yeni çalışmalar yürütürler. İstatistik görme aracının kişisel ve işletme profili için nasıl kullanılacağına dair bilgileri hazırladığımız makale sayesinde daha iyi anlaşılabilir.

Instagram İstatistik Görme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram istatistik görme yöntemlerinden en sorunsuz ve güvenli olan yöntem ücretsiz olan istatistik görme aracının kullanılmasıdır. Bu araç sadece Instagram kullanıcı adının yazılmasıyla çalışır ve yapılan sorgulamanın ardından hesabın takipçi sayısı ile gönderi sayısının görülmesini sağlar.

Örneğin işletme sahipleri bu aracı her gün kullanarak iki gün arasında artan takipçi sayılarını öğrenebilirler. Bu sayede günlük olarak yaşanan takipçi sayısı artışının işletmeleri için planladıkları artış olup olmadığını araştırırlar. Artışın olumsuz olması durumuna karşılık da yapacakları yeni kampanyalar ve dikkat çekici reklam yöntemlerini hesapları için uygulamaya başlarlar.

Onların takipçi çekmek için yapacakları takipçi adaylarına da indirimli ürün alma veya iyi bir işletmeyle çalışma şansı yakalamalarına yardımcı olur. Özellikle işletme sahipleri kendi analizleriyle rakiplerinin analizlerini karşılaştırarak rakiplerine fark atacak farklı yöntemler deneyebilirler.

Instagram’da İstatistiklere Nasıl Bakılır?

Instagram istatistik görme kişisel hesap sahiplerinin takipçi durumlarını öğrenmek için kullandığı ve işletmelerinde de ürünlerini satın alacak takipçilerinin artıp artmadığını öğrenmek için kullandığı bir özelliktir.

Aracın kullanılabilmesi için kapsamlı bir bilgiye gerek yoktur. Aracı sağlayan siteye giriş yapılmasının ardından istatistik görme işlemine başlanabilir. İstatistiklerin görülmesi için araç üzerinde uygulanması gereken işlemler şunlardır;

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

1.Adım: Web sayfasında yer alan Instagram istatistik görme aracını bulmak.

Instagram istatistik görme ücretsiz aracının kullanılması için öncelikle web sitesine girerek Instagram araçları bölümünde bulunan istatistik görme aracının bulunması gerekir.

Instagram İstatistik Görme

2.Adım: Instagram kullanıcı adını sorgulamak

Araca ulaşılmasının ardından yapılması gereken ikinci adım ise Instagram kullanıcı adını sorgulamaktır. Sorgulamak için sayfada yer alan sorgu için ayrılmış boşluğa Instagram kullanıcı adını yazmaktır. Adın yazımının ardından sorgulama işleminin başlaması için sorgula butonuna tıklanır.

Instagram İstatistik Görme Yöntemi

3.Adım: Güvenlik kontrolü ve resim doğrulama adımına geçilir

Sorgula butonuna tıkladıktan sonra güvenlik kontrolü bölümüne geçilir. Bu bölümde yer alan kutucuk işaretlenir. Bu işaretlemenin ardından yeni sayfada sistemin belirlediği benzer resimlerin bulunup doğrulanması talep edilir. İstenilen 4-6 arasında benzer resim tıklanarak sonraki butonuna bir defa tıklanır.

Instagram istatistik Bilgilerini Görme

Sonraki butonu ardından yeni bir resim doğrulama sayfası açılır. Bu resimlerinde doğrulanmasının ardından Doğrula butonuna basılır ve istatistik görme işleminin gerçekleşmesi beklenir.

4.Adım: Hesaba ait gönderi ve takipçi istatistikleri görülür

Görsellerde de görüldüğü gibi yapılan sorgulama ardından hesaba ait yeni bir sayfa açılır. Bu sayfada ise sorgulaması yapılan hesabın kaç takipçisi olduğu ve hesaptan yapılan gönderi sayısı görülür. Ayrıca sayfada kullanıcıyı takip et butonu da çıkar. Eğer sorgulanan hesap başkasına aitse takip etme işlemi de yapılabilir.

Instagram İstatistik
Instagram İstatistikleri Görülebilir Mi?

Instagram istatistik görme isimli ücretsiz araç sayesinde Instagram hesabına ait olan istatistikler görülebilir. Bu istatistikler hesabın takipçi ve gönderi sayıları gibi istatistiklerdir.

İstatistiklerin Görülmesi İçin Hesap Bilgileri Gerekli Midir?

Instagram hesabına dair istatistik bilgilerinin görülmesi için kullanıcı adı dışında herhangi bir hesap bilgisi gerekli değildir.

İstatistik Görme Aracı İçin Hesabın Gizli Olması Engel Mi?

İstatistik görme aracı gizli olmayan hesaplar için kullanılabilir. Bu sebeple kişilerin istatistiklerini görmeyi istemeleri durumunda hesaplarının gizlilik durumunu değiştirmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Video İndirme Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: Ortalama: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir