Instagram Profilime Kim Baktı Nasıl Bulurum?

Instagram profilime kim baktı veya bakan kişileri görebilirmiyim? Instagram profili kullanıcıların sürekli olarak girip çıktıkları, paylaşımını beğendikleri kişiler için ön hazırlık yaptıkları bir noktadır. Ancak her profil görüntüleyen insanın sizi takip edeceği şeklinde bir durum yoktur. Sadece bakıp çıkanlar, yanlışlıkla girenler mevcuttur. Birçok kullanıcı bu özelliğin olmasını ve en azından kimlerin onu beğenmediğini bilmek istemektedir.

Ancak bu konuda sosyal medyada ve internet dünyasında dolaşan çok sayıda yanıltıcı bilgi bulunuyor. Bunun yapıldığı söylenen uygulamalar, internet siteleri, kimliği belirsiz üçüncü parti uygulamaları gibi birçok nokta bulunuyor. Ama bu konuda en net bilgiyi tabi ki Instagram tarafından almak mümkün oluyor. O nedenle dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Instagram Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenebilirim?

Instagram profilime kim baktı her kullanıcı tarafından istenen bir durumdur. Ancak sosyal medya şirketi kişisel hakların korunmasını istediği için buna izin vermiyor. Yani böyle bir şeyi yapmak mümkün değildir. Sizin paylaşımlarınızı seven, beğenen ve yorum atan insanların sizi takip etme zorunluluğu bulunmuyor.

O nedenle sizin de onları görme zorunluluğunuz bulunmuyor. Yani bunu yapmanız Instagram gizlilik kuralları nedeniyle yapılması mümkün değildir. Takip etmeyen kullanıcılarında farklı sebepleri vardır. En bilinen neden çok fazla akışın olmasını istememeleri ve hikayeler kısmında çok fazla kişisel paylaşımı görmek istememeleridir. O nedenle bu yönde yapılan açıklamaları, uygulamaları ve sitelere inanmak size kardan çok zarar getirecektir. Çünkü bazıları sizden kişisel bilgilerinizi isteyerek, bunun mümkün olabileceğini söylemektedir.

Instagram Profiline Kimin Baktığını Gösteren Bir Uygulama Var mı?

Instagram profiline kimin baktığını gösteren mutlaka çok sayıda reklam görmüşsünüzdür. Uygulama indirme programlarında, web sitelerinde bu konularla ilgili olarak çok sayıda paylaşım ve uygulama görülüyor. Bu uygulamaların hepsi kullanıcılarına telefonlarına bunu indirerek profillerine kimin baktığını görme imkanı sunduklarını ifade ediyor.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Story İndirme Nasıl Yapılır?
Instagram Profilime Kim Baktı Uygulaması

Ancak bu konuda şuan için herhangi bir net uygulama olmadığını açıkça söyleyelim. Çünkü bu sitenin asıl sahibi olan Instagram sizlere net bir izin vermiyor. Bizim tavsiyemiz sizlerin bu uygulamaları telefonunuza indirerek kullanmamanız olacaktır. Çünkü yanlış bir uygulamanın telefonunuza indirilip aktif bir şekilde kullanılması size ait birçok kişisel bilgiye üçüncü şahısların ulaşabileceği anlamına geliyor. Bu uygulamalar hakkında tereddüt yaşıyorsanız sadece yapmanız gereken yorumları okumak olacaktır. Çünkü genelde bu işi yapanların amacı size fayda sağlamaktan çok sizin üzerinizden çıkar elde etmek olmaktadır.

Instagram Profilime Bakanlar

Instagram profilime bakanları gösteren uygulamalar veya programlar olduğu her ne kadar söylensede, birçoğu çalışmamaktadır.

Instagram Profilime Bakanları Nasıl Bulabilirim?

Instagram profilinize kimlerin baktığını merak ediyorsanız bunlardan bir tanesi app store veya Google storeden profime bakanlar uygulamalarını indirmek olacaktır. Ancak unutmamanız gereken bir durum ise bu tür programların ne kadar güvenli olduğudur.

3. Parti Uygulamalar Güvenli midir?

Instagram profilinize bakanları listeleyebileceğiniz uygulamalar aynı zamanda sizin içinde bir tehdit oluşturmaktadır. Kişisel bilgilerinize erişmeye izin verdiğiniz bu programlar sizin bilgilerinizide başka kullanıcıları gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Gönderilerine Basarak Geçme Özelliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir