Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

Instagram şifremi unuttum bunu nasıl geri alabilirim ya da yeniden nasıl oluşturabilirim en çok sorulan konulardan birisidir. Tabi bunu yapmak çok basit olarak görülse de bazı insanlar bu konuyu bilmedikleri için genelde hesaplarının kontrolünü kaybediyorlar. Biz sizlere birçok yol ile Instagram şifrenizi unutsanız dahi tekrar nasıl oluşturacağınızı ve güvenli bir şekilde şifreyi nasıl oluşturacağınız hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram için veya sizin için geçerli bir durum değildir. Birçok insan şifresini unutma durumuyla yüzleşebiliyor. Bu durumun insanları etkilediği biliniyor. Sosyal medya şirketleri bu durumla baş edebilmek için çok farklı yöntemler denese de şuan için en aktif olarak şifreyi yenileme yöntemi kullanılıyor.

Instagram Şifremi Unuttum Özelliğini Kullanmak

Instagram şifremi unuttum özelliğini kullanarak kolayca hemen yeni şifrenize ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bazı işlemler var. Bunları dikkatli bir şekilde yapmak ve en sonunda yeni şifrenizi oluşturmanız gerekiyor.

  • Telefon uygulamasından veya bilgisayar üzerinden sosyal medya sitesine giriş yapmanız gerekiyor.
  • Kullanıcı adı veya mail adresinizi girdikten sonra şifrenizin yanlış olduğunu fark ettiğinizde “Şifreni mi Unuttun?” yazan yere tıklamanız gerekiyor.
  • Açılan sayfada sizden telefon numarası, e-posta adresi veya kullanıcı adınızı yazmanız istenecektir.
  • Yazdığınız bilgiye göre size yeni bir giriş bağlantısı gönderilecektir. Bu bağlantıya tıklayarak sizden yeni şifre oluşturmanız istenecektir.

Bu basit işlem sayesinde unutmuş olduğunuz şifrenizi oluşturmayı başaracak ve yeniden rahatça kullanabileceksiniz.

Instagram E-Postamı Bilmiyorum, Şifremi Nasıl Alabilirim?

Instagram şifresini unutanlar genelde e-posta adreslerine gelen yeni link sayesinde şifrelerini oluşturarak hesaplarına girebiliyor. Ancak bazı insanlar bu adreslerini de unutabiliyor. Ya da e-posta adreslerinin şifresini unutabiliyorlar. Bu durumda genelde Instagram kullanıcılarına yardımcı olmayacaklarını söylüyor. Çok zor olsa da bu duruma rağmen şifreyi yenileme şansınız var.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri
Instagram Epostamı bilmiyorum şifremi nasıl alabilirim

Yukarıda anlattığımız adımları yaparken sizden istenen bilgiler kısmına “kullanıcı adınızı” yazmanız gerekiyor. Bunu onayladıktan sonra otomatik olarak hangi mail adresinize yenileme linkinin geldiği yazısı gelecektir. Görünen yazıda mail adresinin ilk ve son harfleri görülecektir. Bu sayede mail adresinizi hatırlamanız mümkün olacaktır.

Şimdi yapmanız gereken o mail adresini açmak olacaktır. Eğer onun da şifresini unuttuysanız yapmanız gereken kullandığınız adresin size sunduğu şifre yenileme özelliğini kullanmak olacaktır. Tabi bununla birlikte Facebook hesabınızla Instagram hesaplarınızı birbirine bağlarsanız kullanabileceğiniz başka bir yöntem vardır.

Facebook üzerinden giriş yaparak unuttuğunuz şifrenizi ve mail adresini hemen öğrenebilirsiniz. Güvenliğiniz için yapmanız gereken işlem hemen şifrenizi ve mail adresinizi değiştirmek olacaktır. Tabi hala şifrenizi bulamazsanız yapmanız gereken Instagram yardım kısmıyla iletişime geçerek durumu bildirmeniz olacaktır. Size ellerinden geldiği kadar yardım sağlayacaklardır.

Instagram Şifresi Nasıl Olmalıdır?

Instagram şifrenizi oluştururken 1234 veya qweasd gibi basit şifreler yerine büyük küçük harf, sayılar ve noktalama işaretleri kullanarak zorlu bir şifre oluşturmanız hesap güvenliğinizi arttıracaktır.

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Instagram şifresini unutan kullanıcılar, giriş ekranında kullanıcı adı veya kayıt oldukları email adreslerini yazarak “şifremi unuttum” buttonu ile sıfırlayabilir.

Instagram Şifre Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram şifresi yenilemek için yapmanız gerekenler uygulamayı açıp şifreyi yenileme seçeneğinde yeni şifre talep etmekdir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Profilime Kim Baktı Nasıl Bulurum? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir